Iitin Golfseura ry | 15.2.2018

Tule mukaan kehittämään Iitin Golfseuran toimintaa

Haluatko tulla mukaan kehittämään Iitin Golfseura ry:n toimintaa aivan ykköspaikalta.

Seuran syyskokouksessa jätettiin yksi johtokuntapaikka täyttämättä ja kokous valtuutti johtokunnan täydentämään itse itseään puuttuvalla jäsenellä.  Toinenkin paikka on nyt vapautunut yhden jäsenen jäädessä pois toiminnasta. Tavoitteena on että johtokuntaan saadaan uutta nuorempaa näkemystä ja uusia toimintaideoita. 

Johtokunta ohjaa seuran toimintaa hyväksytyn toimintasuunnitelman ja talousarvion puitteissa. Johtokunta laatii myös ensivuoden toimintasuunnitelman, jossa voidaan vielä paremmin huomioida uudet ideat ja kehittää ja uudistaa nykyistä toimintaa.

Johtokunnan apuna toimii eri toimikuntia ( kilpailu-, klubi-, juniori-, nais-, ja senioritoimikunnat ) joiden toimintaan tarvitaan myös aktiivisia toimijoita sekä nuorempaa osaamista ja näkemystä.

Jos olet halukas seuran johtokuntaan tai olet kiinnostunut työskentelystä jossakin toimikunnassa laita sähköpostia tai ota yhteyttä puheenjohtajaan tai johtokunnan nykyisiin jäseniin.

Johtokunta valitsee halukkaiden joukosta uudet johtokunnan jäsenet ja tekee heistä esityksen seuran kevätkokoukselle, jossa asia päätetään.  Toimikunnissa toiminnan voi aloittaa heti kun johtokunta on käsitellyt ilmoitukset. 

Tule rohkeasti mukaan kehittämään Iitin Golfyhteisöä.

Pekka Karvonen
seuran puheenjohtaja
puh.  0400 848 044
pekka.karvonen@rakennuttajapalvelu.fi

 

Yhteystiedot, johtokunta 2018  

Pekka Karvonen, 0400 848 044, pekka.karvonen@rakennuttajapalvelu.fi

Birgitta Siikaluoma, 0400 556 765, birgitta.siikaluoma@gmail.com

Kirsti Rautio, 050 308 4378, kirsti.rautio2@luukku.com

Arja Salonen, 040 553 8054, salonen.arja@luukku.com

Hannele Yrjönen, 0400 717 205, yrhannele@gmail.com

Olli Pasila, 040 589 2341, olli.pasila@gmail.com

Pekka Rautaheimo, 040 584 2648, pekka.rautaheimo@gmail.com